Донарума официјално нов голман на ПСЖ

Најдобриот играч на неодамна завршеното Европско фудбалско првенство, 22-годишниот италијански голман Џанлуиџи Донарума и официјално е нов член на францускиот прволигаш ПСЖ, објави вечерва парискиот клуб....