Општа мобилизација во Луганск и Доњецк

Лидерот на самопрогласената „Луганска Народна Република“ Леонид Пашечник денеска потпиша указ за општа мобилизација, јавуваат руските медиуми. „Донесов одлука да објавам општа мобилизација на територијата на...