Милошоски: ОЈО да реагира по допрен глас по завршните зборови на Бојан Јовановски

Обвинителството да почне истрага по допрен глас по завршните зборови на Бојан Јовановски-Боки 13 во „Рекет“. Вакво барање испорача Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција...