Облачно со повремен локален дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -1...

За викендот дожд, грмежи и ветер

Времето за викендот ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и ветер. Утре ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи...