Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Утре времето ќе биде топло со мала до умерена облачност. Во земјава попладнево имаше развој на локална нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи во планинските...

Монсунски дождови спроти дуелот на македонските фудбалери против Австрија

Невреме проследено со обилни врнежи од дожд ја зафати попладнево романската престолнина предизвикувајќи им големи проблеми на УЕФА и романските организатори спроти утрешниот натпревар меѓу македонската...