(Видео) МВР пресече меѓународен канал за дрога од Албанија-во синоќешната акција запленети над 100 кг. марихуана, приведено лицето кај кого е најдена дрогата

Министерството за внатрешни работи (МВР) во голема акција синоќа во близина на Скопје заплени над 100 килограми марихуана со што е пресечен  меѓународен канал за транспорт...