Ахмети: Ги поканувам граѓаните да веруваат во зеленото и да гласаат за победничката листа

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска го свика Генералниот Совет на партијата во градот Гостивар каде што пред присутните во својот говор направи...