Денес нов обид на Албанија да избере претседател, кандидатот ќе се знае дури напладне

Албанскиот парламент денес треба да избере нов претседател од редовите на владејачката Социјалистичка партија, која не откри ниту еден кандидат дури ни пред гласањето. Главната опозициска...

Рама: Кандидатот за нов шеф на државата нема да биде од нашата парламентарна група

По состанокот на претседателството на албанските владејачки социјалисти, партискиот лидер и актуелен премиер Еди Рама изјави дека на оваа средба, покрај другото разговарале околу кандидат за...