Фудбал, ЛШ: Севилја му пресуди на Манчестер Ј., Џеко го урна Шахтјор

Шпанскиот состав од Андалузија ги елиминира „црвените ѓаволи“ на Жозе Мурињо по вечерашниот триумф на „Олд Трафорд“ со 2:1, Рома, пак, успеа да ја надополни негативата во однос на Украинците од првата средба во Харков