Се враќале од екскурзија во Турција: Запалениот автобусот е на „Беса транс“, во него имало и српски државјани

Автобусот, кој рано утринава целосно изгоре во сообраќајна несреќа во Бугарија, при што загинаа најмалку 46 лица, е на агенцијата „Беса транс“ која организира туристички и...