Инциденти и апсења: Околу 44.000 луѓе на протест во Виена против анти-ковид мерките и сертификатите за вакцинација

Околу 44.000 луѓе излегоа на улиците во главниот град на Австрија на денешниот протест против сертификатите за вакцинација и воведените мерки против ковид-19. Само неколку минути...