Умерен земјотрес регистриран на Исланд

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на Исланд. Епицентарот бил на 230 километри југозападно од Рејкјавик на длабочина...

Ноќни контроли на МВР: Страв кај граѓаните и револт кај угостителите

Овие акции предизвикаа страв кај граѓаните кога во ноќни клубови, кафулиња и кафеани влегуваа десетици специјалци и револт кај угостителите кои реагираат дека ваквиот однос на полицијата им нанесува големи штети врз работењето.