Ердоган разочаран од Меркел за Резолуцијата за геноцид над Ерменците

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска остро ја критикуваше германската канцеларка Ангела Меркел бидејќи не го сопрела гласањето во германскиот Бундестаг за Резолуцијата според која...