Сомнеж за поставена бомба: Евакуирана автобуската станица во Приштина

Директорот на меѓуградската автобуска станица во Приштина, Арианит Грезда информира дека објектот попладнево бил целосно евакуиран, поради сомневања за поставена експлозивна направа, објави „Газета експрес“. Како...