Зеленски е на европска турнеја, заедно со Макрон патува на самитот на ЕУ во Брисел

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја напушти земјата по втор пат од почетокот на војната – по посетата на Велика Британија и Франција каде вечераше со Макрон...