Прв историски гол за Македонија на ЕП

Македонската фудбалска репрезетнација во средината на првото полувреме израмни против Австрија (1-1), а стрелец беше најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев. По една конфузија во одбраната на...

Претставени новите дресови на македонската фудбалска репрезентација за Еуро 2020

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска официјално ги претстави во јавноста новите дресови со кои националниот состав ќе настапи на претстојното Европско првенство. Германскиот производител на...

(ВИДЕО) Супер гол на Стојанче Стоилов

Стојанче Стоилов го постигна најубавиот од 50-те гола во емиционалното соочување на Германија и Македонија. Капитенот на Вардар при 16-16 без гледање со голема мајсторија го...