Почна вакцинацијата со четврта доза против Ковид-19, на располагање Фајзер и Модерна

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок ги разгледа заклучоците од Националната комисија за имунизација, во врска со почеток на вакцинација со четврта доза на вакцина...

Вакцината  на „Џонсон & Џонсон“ еднакво ефикасна како вакцините на Модерна и Фајзер, соопшти компанијата

Верзијата со две дози на вакцината против коронавирусот  на „Џонсон & Џонсон, обезбедува 94% заштита од симптоматска инфекција, објави денеска  компанијата  додавајќи дека  сето ова прави...