Рама по тензиите во парламентот: Кој има два грама памет, разбира што е целта на оваа хистерија

По денешните тензии во албанскиот парламент и обвинувањата на опозицијата за негова вмешаност во случајот „Мекгонигал“ реагираше премиерот Еди Рама. „Тотална злоупотреба со слободата на говорот,...

Трамп носел доверливи документи од Белата куќа во својата вила на Флорида

Доверливи документи од Белата куќа, спакувани во 15 кутии, се пронајдени во викендичката на поранешниот претседател Доналд Трамп во Мар-а-Лаго во американската држава Флорида, соопшти Националниот...