Невил: Отказ за човекот кој го продаде Матиќ од Челзи во Јунајтед

Реакцијата на поранешниот дефанзивец на „црвените ѓаволи“ доаѓа по убедливиот пораз на „сините“ од Рома во Лигата на шампиони и во основа се однесува на трансферот на српскиот репрезентативец кој на крајот на јули се пресели од „Стемфорд бриџ“ на „Олд трафорд“ за сума од 40,23 милиони фунти