Фудбал (У19): Македонија се изнапромаши и отпадна од игра за ЕП

По поразот од Летонија во средата со 1:2, „црвено-жолтите“ денеска се поразени и од Унгарија со 3:4 на тренинг комплексот при ФФМ и ги загубија шансите за учество на завршниот турнир. До крај на циклусот им преостанува уште дуелот со Англија во вторник од 14 часот