Поранешeн турски фудбалски репрезентативец загина во сообраќајна несреќа

Поранешниот член на турската фудбалска репрезентација Ахмет Чалик загина на 27. годишна возраст во сообраќајна несреќа, објави денеска неговиот клуб Коњаспор. Турските медиуми јавија дека Чалик...

Нема на располагање ниту 11 фудбалери во Барса: Чави не може да скрпи тим за терен, а камоли ли резерви

Уште тројца фудбалери на шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона се позитивни на коронавирус што дополнително му ја отежнува задачата на тренерот Чави пред претстојниот меч во Ла...