Државната химна на прес конференција за чистење депонии е гаф на годината, законодавецот пропишал казни и до 300.000 денари

Јавноста била сведок на многу грешки, гафови, сквернавења на македонските национални симболи, па и скандалозни изведби на државната химна „Денес над Македонија“ како онаа на поп...

ЈАПОНЦИТЕ ГИ НАРЕЧЕ КИНЕЗИ: Гаф на шефот на Меѓународниот олимписки комитет

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК) Томас Бах денеска предизвика реакции во јапонската јавност, откако домаќините на претстојните Олимписки игри во Токио по грешка ги нарече...