Гебрејесус го критикуваше вакцинирањето со трета доза против ковид-19, во услови на ниско ниво на вакцинација во сиромашните земји

Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, ја критикуваше масовната употреба на трета доза на вакцина против коронавирус во услови на ниско ниво...