Филмско апсење кај Гевгелија: Криумчар на мигранти се обидел да ѝ избега на полицијата, го напуштил и возилото, но бил фатен

Претходно, во 19.20 часот на автопатот на место викано „Нова петла“ во близина на Гевгелија, тој не застанал на даден знак од полициски службеници, а откако...

Заев од Гевгелија:Аирлија, во една рака имаме НАТО, во друга успешен попис-СДСМ одржа Конвенција во Центар, Дојран и Валандово

– Аирлија народе, во една рака имаме НАТО, во другата успешен попис „Народе мој, eте ова се гигантски остварени проекти, на дело! Да сме горди на...

Пет кандидати за градоначалници за Гевгелија

До Општинската изборна комисија Гевгелија доставени се пет кандидатури за градоначалници. Во законскиот рок за пријавување кандидатури за претстојните локални избори доставени се пет пријави за...

МЗ: Две нови комисии за туѓа нега за првпат за пациентите од Прилеп, Гевгелија и oколните општини

Комисијата за издавање конзилијарно мислење и наод, освен во Прилеп, ќе ги покрива и општините Крушево, Македонски Брод, Долнени и Кривогаштани, Комисијата во Гевгелија освен оваа,...

Заев и Филипче: Реконструираната болница во Гевгелија значи поквалитетни здравствени услуги за пациентите

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче заедно со пратеничките Марија Костадинова и Драгица Ѓавочанова и градоначалникот на Општина Гевгелија Сашо Поцков, денеска беа...

Јанева на пат кон Идризово

Судија за извршување санкции од Основниот суд во Гевгелија денеска издал упатен акт за Катица Јанева, екс-специјалната јавна обвинителка, за издржување казна затвор во траење од...