Формула 1: Триумф на Хамилтон во Јапонија

Актуелниот шампион беше најбрз на патеката „Сузука“ и ова за него е деветта победа сезонава или вкупно 71 во кариерата и на пет трки до крај на сезоната е многу блиску до одбрана на тронот