Фудбал, ЛШ: Ремек-дело на Корона за Порто (ВИДЕО)

Бриж – Копенхаген 0:2 https://www.youtube.com/watch?v=YjRsR2asXe8 Јувентус – Динамо Загреб 2:0 https://www.youtube.com/watch?v=uVQd1pjGXpU Легија Варшава – Спортинг Лисабон 1:0 https://www.youtube.com/watch?v=u3RdZcMrlV0 Баер Леверкузен – Монако 3:0 https://www.youtube.com/watch?v=Ck6uQdaLZTo Порто –...

(ВИДЕО) Фудбал, ЛШ: Еврогол на Левандовски, ревија во Киев

Базел – Арсенал 1:4 https://www.youtube.com/watch?v=zDOUTAJDkZ4 ПСЖ – Лудогорец 2:2 https://www.youtube.com/watch?v=b0-i7kOYQ6k Барселона – Борусија Менхенгладбах 4:0 https://www.youtube.com/watch?v=n8yPIPyHuoQ Манчестер сити – Селтик 1:1 https://www.youtube.com/watch?v=JUAKuVRGx9Q Баeрн Минхен – Атлетико...

УЕФА, ЛШ: Голеада во Варшава, канонада на Севилја (ВИДЕО)

Легија Варшава – Реал Мадрид 3:3 https://www.youtube.com/watch?v=E4cfGpRzBsA Борусија Дортмунд – Спортинг Лисабон 1:0 https://www.youtube.com/watch?v=ESJ4wtODNxs Јувентус – Олимпик Лион 1:1 https://www.youtube.com/watch?v=-OWPGP4hjg8 Монако – ЦСКА Москва 3:0 https://www.youtube.com/watch?v=H3xQxV9OqXg...