(Видео) Кинеската делегација ја напушти салата по говорот на Зеленски

Кинеската делегација на Светскиот економски форум во Давос не аплаудираше по говорот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, а потоа ја напушти просторијата, јави денеска „СNN“, повикувајќи...

Путин од прославата на Црвениот плоштад: НАТО активно оди кон нашата територија, тоа е неприфатливо

На московскиот Црвен плоштад започна воедната парада по повод 77 години од победата над нацистичка Германија. Свое обраќање пред присутните имаше рускиот претседател Владимир Путин. „Наша должност е...

Есенска сесија на ПССЕ во Стразбур: Димитров со презентазија на напредокот на С. Македонија

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска ќе има специјално обраќање на есенската сесија на Парламентарното собрание при Советот на Европа (ПССЕ)....

Димовски: Пендаровски сè уште е во чевлите на СДСМ, чувме дијагнози, но не и решенија

ВМРО-ДПМНЕ со став дека наместо да гради мостови и помирување, македонскиот претседател во своето прво обраќање ги продлабочил поделбите. Опозициската партија со забелешки дека не слушнале ништо во однос на последните изјави за Гоце Делчев и за иселувањето на младите