Битиќи: 650 милиони евра ќе одат кај домашните компании преку договорот со Бехтел и Енка

Конечно е дојдено време да покажеме нов начин на градење, изјави вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во гостувањето на Канал77. Тој додаде дека изминатите 30...