Градоначалникот на Мариупол вели дека има три масовни гробници околу градот

Третата масовна гробница е пронајдена во близина на Мариупол, изјави денеска градоначалникот на опколениот југоисточен град,  за украинската телевизија, пренесува Си-Ен-Ен. Покрај масовните гробници откриени во...