(ВИДЕО) НБА приказна: Немаше за пелени, сега има милионски договор

Џонатан Симонс, резервистот на Сан Антонио Спарс, и неговиот животен пат до соблекувалната на Грег Попович ги фрла во втор план индивидуалните остварувања на кошаркарските ѕвезди во САД во премиерните мечеви од сезоната