Од денес во потрагата по Мартин Јовановски на Халкидики се вклучува и куче трагач

Денеска на Халкидики во напорите за лоцирање на 31-годишниот Мартин Јовановски влегуваат воздушен дрон и куче трагач, објавија грчките медиуми. На петтиот ден од потрагата по...

Нов ден – нова надеж, ќе успее ли да биде спасен и третиот Македонец на Халкидики?

И денеска продолжува спасувачката акција и потрагата по третиот исчезнат македонски државјанин, во Посиди, на првиот крак на Халкидики, откако вчера и завчера беа пронајдени живи...

Голем шумски пожар на Халкидики

Противпожарната служба на Грција интервенира со 150 пожарникари со шест пешадиски тима, 40 возила и четири авиони, а помагаат волонтери и цистерни од општините  Голем шумски...

Голем пожар на Халкидики

Шума и сува трева горат во реонот на Каламици, на вториот крак на Халкидики – Ситонија во Грција, а пожарот брзо се шири, објавија грчките медиуми....