Некогаш дерби во Бундеслига, денеска рутина: Баерн М. – Хамбургер 8:0

Хет-трик постигна Левандовски, два гола на Коман и по еден на Видал, Алаба и Робен во хамбуршката хаварија на „Алијанц арена“, но и како подарок од Баварците за Карло Анчелоти во 1.000 меч во неговата тренерска кариера