Спасовски: Партиите користат сензационализам за бегството на Мемети, а не аргументација

Во однос на бегството на затвореникот Беким Мемети, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостувањето во ТВ24 кажа дека сите сознанија и информации што МВР...

(2023) Сценарио 1/8: Радикализација на опозицијата, погрешни потези на социјалдемократите, вмровците победуваат на избори, но не составуваат влада

ЏАБИР ДЕРАЛА Северна Македонија е фатена во вителот на внатрешни и регионални кризи. На внатрешен план, радикалната опозиција, несреќна поради бројните политички неуспеси, ја радикализира својата...

(ВИДЕО) Интервју со проф. Дујовски: Сајбер заканите доаѓаат од Русија

Што се однесува до хибридните напади кои се интензивираат во последно време и вордингот на опозицијата која постојано создава чувство на незадоволство кај граѓаните, според професорот...

Протест на приватни превозници-блокада на Скопје

Паника, револт, конфузија – блокадите и лажните бомби добро осмислен напад со улога и на домашни центри

Од почетокот на руската агресија во Украина се почести се хибридните закани и напади изведени од домашни и надворешни центри, како во Северна Македонија, така и...