Уште две кошаркарски дилеми: Химки ќе игра во Евролига и наредната сезона

Московскиот тим останува во континенталната елита благодарение на самиот пласман во финалето во ВТБ лига со оглед дека за ривал за титулата во регионалното натпреварување го има шампионот ЦСКА Москва