Банка од Холандија открила пирамидална штедилница во Албанија 

Холандија ги известила албанските власти дека постојат основи за сомневање дека албански граѓани се вмешани во „Ponzi“ шема или со други зборови измамничка пирамидална штедилница, пренесува...

Холандскиот суд бара доживотен затвор за осомничените за уривање на авионот на „Малезија ерлајнс“

Холандското обвинителство побара доживотна казна затвор за четворицата осомничени за соборување на патничкиот авион на „Малезија ерлајнс“ во 2014 година над источна Украина. Рускиот министер за...

Холандија од утре со најстроги мерки поради омикрон – под клуч продавниците, училиштата, баровите

Холандија воведува божиќно затворање поради загриженоста од омикрон варијанатата на корона вирусот. Сите продавници, освен оние со потребни намирници, како и училиштата, баровите, рестораните и другите...