Лопетеги одбра: Шпанија ја напаѓа Македонија со Витоло, Силва и Мората

За утрешниот дуел во Гранада отпаднаа Рамос, Пике, Иниеста, Диего Коста. Жорди Алба е најавено дека сè уште е недоволно опоравен и ќе биде на клупата како и Мата за кого медиуми на Пиринеите најавуваа такво нешто