Почина спортската и атлетска легенда на поранешна Југославија, Вера Николиќ

Една од најдобрите спортистки на поранешна Југославија, атлетичарката Вера Николиќ, почина во Белград на 73-годишна возраст, јавија денеска српските медиуми. Поранешната светска и европската рекордерка на...