Под сомнение за индустриска шпионажа: Уапсени Русин и двајца Литванци во Бугарија

Бугарската полиција уапси Русин и двајца државјани на Литванија под сомнение за индустриска шпионажа, соопшти денеска регионалната полиција на Стара Загора. Како што се наведува, литванските...