На Џастин Бибер му се заканува губење на слухот: „Верувам во Господ и во тоа дека сѐ се случува со причина“

Џастин Бибер боледува од синдромот „Рамзи Хант“, кој предизвикува парализа на лицето, а лекарите велат дека му претстои долго лекување. Канадскиот поп-пејач можеби ќе треба да...

Тетовец постирал фотографии на Инстаграм со експлицитна содржина од девојка

Поднесена е кривична пријава против тетовец заради постирање фотографии со експлицитна содржина од женско лице, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. – СВР Тетово поднесе кривична...

Фејсбук тврди дека отстранил проблеми што предизвикаа вчера втор прекин на работата за една недела

Фејсбук, Месинџер и Инстаграм синоќа, повторно станаа недостапни за корисниците во некои делови на светот. Според податоците на веб -страницата Downdetector, корисниците пријавиле прекини во работата...

Која е причината за „падот“ на „Фејсбук“?

Со часови не функционираат социјалните мрежи на „Фејсбук“, „Месинџер“, „Инстаграм“ и „ВатсАп“. Сопственикот на овие платформи, „Фејсбук“, преку социјалната мрежа „Твитер“ призна дека корисниците на социјалните...

Час и пол „паднати“: Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер недостапни во цел свет

Дел од најпопуларните платформи за социјално вмрежување – Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер „паднаа“ во цел свет. Според вебс-страницата Даун Детектор (DownDetector), проблемите започнаа околу 16:44...