Бучковски и Незири со прогноза за изборите: Мртва трка што ќе се решава во фото-финиш

Двајцата упатуваат на израмнета борба меѓу ривалските коалиции „Можеме“ на СДСМ и „Обнова на Македонија“ за ВМРО-ДПМНЕ со прогноза за разлика од два мандата за победникот. Блага предност во албанскиот блок му даваат на ДУИ во однос на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива. Бучковски прогнозира дека во новиот состав на Собранието ќе бидат и ДПА и Левица

Eкс новинарот и кандидат за пратеник Сафет Бишевац позитивен на Ковид-19

Поранешниот новинар, а сега кандидат за пратеник на претстојните парламентарни избори преку коалицијата „Обнова на Македонија“ на ВМРО-ДПМНЕ во првата изборна единица, Сафет Бишевац е позитивен...