Италијанската полиција истражува кој од Франција испратил писмо со три куршуми до папата Франциск

Полицијата во Милано истражува кој испратил писмо со три куршуми до папата Франциск, соопштија денеска италијанските карабинери. Сомнителното писмо вработените го пресретнаа синоќа при сортирање на...