По преговорите во Истанбул и двете страни ја разгледуваат можноста за средба Путин – Зеленски

Руската делегација при руско-украинските разговори во Истанбул објави два чекора за деескалација на конфликтот кон Украина по првиот ден од разговорите, објави руската државна новинска агенција...