Столтенберг: Нема да распоредиме борбени сили во Украина, но размислуваме за зајакнување на источното крило

НАТО размислува за дополнително воено засилување на своето источно крило, изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг за „Си-Ен-Ен“. НАТО нема да распореди борбени сили во...