Обвинителството гони поранешен министер без ресор, екс јавен обвинител од Делчево и раководител во Министерстото за финансии

По повеќемесечна предистражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал донесе наредба за спроведување на истражна постапка против десет лица за...

Обвинителството бара притвор за генералниот секретар на Владата и екс-потпретседател на СДСМ Мухамед Зеќири

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување на истражна постапка против двајца хрватски државјани и еден...

ОЈО: Покрената истражна постапка за 3 лица за убиството во Дебар

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица под сомнение дека биле инволвирани во убиство на тричлено семејство во Дебар. -Првоосомничената,...