Почина Иван Топлак, човекот кој ја предводеше Југославија до бронза на ОИ 1984

Легендарниот фудбалер и поранешен селектор на репрезентацијата на Југославија, Иван Топлак, почина во Марибор на 90-годишна возраст. На клупата на „сините“, Топлак седеше на осум натпреварувања,...