Правдата на чекање, Уставен суд пред „локдаун“, Русковска гони организиран криминал со пет обвинители

Основните и вишите јавни обвинителства веќе подолго време се соочуваат со сериозен кадровски дефицит – недостигаат дури 60 обвинители. Речиси и да нема обвинителство во Македонија...

Германија утре избира нов претседател, најголеми шанси има актуелниот Штајнмаер

Во Германија утре се избира нов претседател, а актуелниот претседател Франк-Валтер Штајнмаер има најдобри шанси да остане на највисоката политичка функција во земјата и во следните...

Стопанска комора на северозападна Македонија: Прогласување на топ 100 најуспешни компании

Стопанската комора на северозападна Македонија денеска ќе ги прогласи најуспешните 100 компании. Станува збор за традиционална манифестација со која Стопанската комора на северозападна Македонија секоја година...

Најдобри угостителски објекти во Скопје за 2021 година: „Пелистер“, „Дебар маало“, ДISTRIKT BAR &KITCHEN и Mr. Jack победници по категории

Град Скопје и Агенцијата SWOT Research, агенција за анализа на квалитетот на услугата, по 14-ти пат го реализираа проектот „Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите“ во главниот...