Холандија против Македонија на ЕП без втората „единица“: Силесен е позитивен на ковид-19

Голманот на Холандија, Јаспер Силесен ќе го пропушти Европското првенство, откако му е дијагностициран коронавирус, пренесува „Де Телеграф“. Холандскиот голман беше позитивен на ковид-19. Членот на...