Јосифовска потпишала да се врати пасошот на Камчев по налог на Јанева

Заменичката на поранешната специјална јавна обвинителка денеска сведочеше во случајот „Рекет“. Таа тврди и дека Јанева побарала мерката притвор на обвинетиот во „Империја“ Орце Камчев да биде заменета со куќен притвор

Обвинителката Јосифовска дала исказ за „Рекет“ во Обвинителството за гонење на организиран криминал

Една од обвинителките во СЈО денеска дала исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во врска со аферата „Рекет“ – потврдија за НОВА...