Удар врз персоналот: „Јунајтед“ и „Делта“ откажаа над 200 летови поради Омикрон

„Јунајтед ерлајнс“ и „Делта ерлајнс“ соопштија дека откажале десетици летови на Бадник, бидејќи ширењето на сојот Омикрон ги погоди нивните екипажи и други вработени. „Јунајтед“ со...

„Јунајтед Ерлајнс“ отпушти 232 вработени кои не сакале да се вакцинираат

Американската авиокомпанија „Јунајтед Ерлајнс“ вчера соопшти дека ги откажува договорите со 232 вработени, кои одлучиле да не се вакцинираат против Ковид-19. „Јунајтед Ерлајнс“ е првата авиокомпанија...