Серија А: Наполи ремизира со Јувентус на задоволство на Рома

Италијанскиот првак поведе со голот на Кедира во седмата минута, Хамшик во 60. израмни на 1:1 што беше и конечен резултат на „Сан Паоло“. По триумфот над Емполи, „волчицата“ сега е на минус шест од „старата дама“